Jdi na obsah Jdi na menu
 


mucholapka podivná

27. 1. 2008

                                  MUCHOLAPKA PODIVNÁ

Nejdůležitější:

Mucholapka vyžaduje bohatou zálivku do misky. Ale vadí jí, když její kořeny zasahují pod hladinu spodní vody a proto by se jim měla dávat do misky voda jen do výšky 1 cm. Květináč by měl být vysoký 8 cm aby mohla mucholapka v klidu růst.

Sázení:

Jako substrát je možné používat rašelinu s menším množstvím písku. Směs mícháme v poměru 4:1 - 2:1 ve prospěch rašeliny. Poměr je nutné vyzkoušet podle kvality používaného písku. Do substrátu je možné přidávat i hrubozrnný perlit.

Světlo:

V pokojových podmínkách je nutné dopřát mucholapce maximální možné oslunění, tzn. jižní, východní nebo západní expozici. V případě venkovního pěstování přes léto však rostliny mírně stíníme. V zimě však není tolik světla a proto se mucholapce musí přisvicovat.

Rozmnožování:

Rostliny můžeme množit buť vegetativně, nebo generativně přes semena. Je možné počkat až se u dospělé rostliny udělá malinká ale to trvá moc dlouho lepší je nechat masožravku vykvést a masožravka musí bít na tento proces připravena, protože ji květ vysiluje natoli, že to masožravka nezvládne a shnije. Když už bude květy musíte ji opylovat se stejným druhem pak když vám květy odkvetou tak po 3-4 týdnech vyjměte semena a dejte je do vlhké vaty na 4 týdny do lednice kde je 0-5 stupňů. Po 4 týdnech vyndejte  semena z lednice a ihned je nasejte do květináčů. Semena začnou klíčit po 3-4 týdnech.

 

Náhledy fotografií ze složky masožravka

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

masozrava tostlina

(Lucie , 30. 12. 2015 11:42)

Chtěla bych seczeptat kolik semen se dává do květináče masozrave kvetiny a kdy se sadi masožravá rostlina. Nebo je To jedno kdy se semínka nasadí.

l...

(..., 17. 10. 2009 21:05)

dobrý den... nedavno jsem si koupil masožravku ale pak mi začala černat... co je to a jak tomu zabránit?

Re: l...

(martin, 14. 3. 2011 7:07)

zaléváš ji moc

dddddd

(odpoved, 20. 5. 2009 19:42)

vezmes si stetecek a das ho do jednoho kvetu naberes na neho pyl pak ten stetec dej do kvetu druhe rostliny a mas to (doporucuju opakovat vicekrat)

ako?

(zoidberg, 13. 7. 2008 20:59)

ako sa opeluje kvet? mam dve rastlinky v jednom kvetinace, obe mali kvet, kvety uz uschli...